Blog domtextilu.sk

Ako opticky zväčšiť malý byt?

Ako opticky zväčšiť malý byt?

Kedysi pretrvávalo presvedčenie, že malý byt musí automaticky znamenať stiesnený priestor. S postupujúcim časom a s vývinom veľmi funkčného nábytku tento názor začal postupne strácať na váhe a malé byty sa stali i napriek svojmu nie príliš veľkorysému riešeniu priestorovej otázky domovom mnohých rodín, ktoré v nich zažili šťastné chvíle. Napriek tomu, že priestor nie je možné nafúknuť, i keď by sme si to častokrát priali, je možnosť byt opticky zväčšiť a vytvoriť tak zdanlivo priestrannejší dojem.
Čítať viac
Prečo si kúpiť prehoz na posteľ?

Prečo si kúpiť prehoz na posteľ?

Pri spomenutí slovného spojenia prehoz na posteľ sa mnohým v mysli vybaví nádherný prehoz z kvalitného materiálu, ktorý dodáva celej miestnosti nádych elegancie a krásy. Častokrát sme mali možnosť vidieť a obdivovať tieto krásne kúsky v starých filmoch. Hoci sa môže zdať, že prehoz na posteľ patrí do dôb dávno minulých nie je tomu tak. V dnešnej dobe bol prehoz povýšený vďaka použitiu kvalitných materiálov so zaujímavým dizajnom na kúsok, ktorý by sa jednoducho mal objaviť v každej spálni a ktorého výhody ešte len budete mať možnosť objaviť a vychutnať si ich.
Čítať viac
Zariaďte si domácnosť v škandinávskom štýle

Zariaďte si domácnosť v škandinávskom štýle

Tento štýl patrí medzi najobľúbenejšie v modernom dizajne bývania. Je typický hlavne pre severské krajiny ako Nórsko, Švédsko, írsko či dánsko. Veľkej obľube sa však teší aj u nás. Vyznačuje sa čistotou, ľahkosťou, svetlom a čistými líniami. Ak si chcete aj Vy zariadiť domácnosť v tomto štýle, neváhajte a prečítajte si náš nový blog.
Čítať viac
Ako si vybrať doplnky s prírodným motívom?

Ako si vybrať doplnky s prírodným motívom?

Textil s prírodným motívom je trend, ktorý sa teší veľkému záujmu. Stále viac prinášame do našich domácnosti nie len kvety v kvetináčoch alebo vázach ale aj dekorácie s týmto motívom. Ľudia sa radi obklopujú prírodnými motívmi, v ktorých nájdu úľavu, teplo ale aj energiu a pozitívne vibrácie.
Čítať viac
Ako zvládať horúčavy v domácnosti?

Ako zvládať horúčavy v domácnosti?

Tohtoročné leto je extrémne horúce. Čo sa odzrkadľuje aj v nahriatych priestoroch našich bytov a domov. Dôležité je v tomto horúcom počasí ochladzovať svoje telo, jesť ľahšie jedlá, vetrať a nenechať horúce slnko vstúpiť do našich príbytkov. Viete ako si v domácnosti udržíte aspoň trochu znesiteľnú teplotu?
Čítať viac
Zariaďte si svoju spálňu

Zariaďte si svoju spálňu

Časy kedy bola spálňa len miestom na spánok respektíve oddych, sú už dávno preč. Spálňa je v každej domácnosti určitým miestom pokoja a súkromného kráľovstva. Každý sa vo svojej vlastnej spálni cíti najlepšie a pre to by mala byť zariadená presne podľa Vášho vkusu. Viete čo by vo Vašej spálni určite nemalo chýbať?
Čítať viac
Aký detský koberec vybrať?

Aký detský koberec vybrať?

Aký by mal byť koberec v detskej izbe? Pokiaľ ide o konkrétne požiadavky, tak ich pri nákupe máme častokrát veľa. Takže, ako sa v tom všetkom zorientovať?
Čítať viac
Závesy- hlavný doplnok okien

Závesy- hlavný doplnok okien

Na 100% platí, že dokonca aj zdanlivo malé ozdobné detaily majú veľký vplyv na konečné usporiadanie akéhokoľvek interiéru- a tu nehovoríme len o obytných priestoroch, ale aj o kanceláriach alebo verejných priestoroch, kde strávime veľa času. Patria medzi ne napríklad dekoratívne vankúše, príjemné prikrývky a deky, obrusy v jedálňach alebo módne koberce, ktoré často dodajú poslednú pomyselnú bodku v celkovom charaktere každej izby.
Čítať viac
Výber predložky do kúpeľne - praktické otázky

Výber predložky do kúpeľne - praktické otázky

Kúpeľna je pre nás praktickým miestom ale aj miestom na oddych. Zariadiť si kúpeľňu tak, aby bola estetická ale aj bezpečná môže byť niekedy problém. Vhodným doplnkom ktorý spĺňa nie len estetickú ale aj praktickú funkciu sú predložky do kúpeľne. V tomto článku si v skratke predstavíme ako by mali vyzerať.
Čítať viac